Képzés leírása
MINIMÁLIS LÉTSZÁM: 10
MAXIMÁLIS LÉTSZÁM: 16
ÓRASZÁM: 9
A képzés célja, hogy a résztvevők felismerjék, mennyire fontos munkájuk során és a családban is az önismeret és az önfejlesztés szükségessége.
A képzés segítségével bővíteni tudják egyéni és szervezeti problémamegoldó képességüket.
Alapvető mentálhigiénés ismereteket szereznek. Megismerik, az empátia képességét. A szokottól eltérő viselkedésformák felismerése, azok megnyilvánulásai; szorongás, félelem. A program további célja, hogy segítsen megérteni, elfogadni azt az embert is, aki másként reagál bizonyos helyzetekben, kapcsolatokban.
Fejleszti a hasznos és a káros stressz fogalmát. Felismerik a káros stressz jeleit, akár önmagukon, akár környezetükön. Megismerkednek az empátiával, mint intellektuális élménnyel.
Az empátiás úton szerzett ismeretek segítségével alkalmazkodni tudnak a másik emberhez, el tudják kerülni a konfliktusokat. A félelem és a szorongás altípusainak megismerésévek képessé válnak arra, hogy segítsen megérteni, elfogadni azt az embert is, aki másként reagál bizonyos helyzetekben, kapcsolatokban..
A résztvevő képessé válik felismerni az önmaga és környezetében jelentkező krízishelyzeteket.
Meg tudja különböztetni a krízisek típusait, szakaszait. Ismeretek útján ellenállóbbá válik, és fejlődik a megküzdési stratégiák területén. Képessé válik felismerni, ha neki vagy másnak segítségre van szüksége. Képessé válik a hatékonyabb együttműködésre.
Engedélyszám: E-001132/2015/D036
Érdeklődés
Jelentkezést segítő mentor
